• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/#!/groups/ketenlidernegi/

BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM TIRI GÖNDERİLDİ.

Seydişehir Ketenli Mahallesi Muhtarlığı ve Ketenli Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Seydişehir Şubesi tarafından organize edilen Bayır bucak Türkmenlerine yardım kampanyası büyük ilgi gördü. 1 tır dolusu gıda ve battaniye Ketenliden gönderildi.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Ketenli Muhtarı Ömer GÜDEKOĞLU, Bayır bucak Türkmenlerine yapılan zulmü kabul edemiyoruz. Bu yüzden soydaşlarımıza maddi manevi her türlü yapmaya hazırız ve yapıyoruz. Bundan sonra tüm Ketenli halkı olarak Türkmen soydaşlarımızın yanında olduğunu bilmesini istiyoruz, dedi.
 
Ketenli Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Seydişehir Şube Başkanı Mehmet BORAZAN; Bu yardımları yapan ve öncülük eden tüm Ketenli Halkına ve Dikilitaş, Yaylacık ve Mesudiye halkına Seydişehir de oturan Ketenli’li hemşerilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Özellikle organizasyonumuza destek veren ve bizimle beraber olan, Seydişehir Kaymakamı Regaib Ahmet ÖZYİĞİT, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet TUTAL, Ak parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa KONURER, Konya orman bölge müdür yardımcısına, Seydişehir Müftüsüne ve Kızılay Seydişehir Şubesi Başkanlığına, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum, dedi.


 Seydişehir Kaymakamı Özyiğit, yapılan bu yardımın güzel bir dayanışma sergilediğini belirterek; “Yapılan bu iş son derece değerli. Sizler bu hayırseverliliğinizle değerlerinize ve geleneklerinize bağlılığınızı gösterdiniz. Güzel bir iş yaptınız. Başta Ketenli Muhtarına ve Dernek şube başkanı Tevfik Balcı olmak üzere önayak olan muhtarlarımıza, bağışta bulunan siz değerli halkımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.


Belediye başkanı Mehmet Tutal’da; “Suriye gerginliğinden sonra ülkemize gelen  yardıma muhtaç din kardeşlerimize gerek hükümetimiz, gerek halkımız tarafından yardım yapılarak sahip çıkılmıştır. MİT tırları bunun bir örneğidir. Oradaki hem din hem ırk bakımından kardeşlerimiz olan Bayır-Bucak Türkmenlerine Ketenli ve Yaylacık, Dikilitaş, Yaylacık, Çat mahallelerinden toplanan yardım çok anlamlıdır. Bu hayır işinde emeği geçen tüm vatandaşlardan Allah razı olsun.” Dedi.


Ketenli Mahallesinde Öğle namazına müteakip dualarla yardım tırı dualarla Suriye’de bulunan Bayır bucak Türkmenlerine uğurlandı.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
996 kez okundu

Yorumlar

     19/12/2015 23:11

Tüm Ketenli kardeşlerimize Allah razı olsun.Bayırbucak Türkmenlerini yanlız bırakmadıkları için Allahım o kardeşlerimize yardımcı olsun.Dualarımız onlarla
Misafir - Osman Kömeli

HELAL OLSUN      03/12/2015 10:23

HELAL OLSUN KETENLİ YE DE BU YAKIŞIR.BU ZOR ZAMANLARINDA SOYDAŞLARIMIZIN YANINDA OLAN VE EMEĞİ GEÇEN HERKES TEN ALLAH RAZI OLSUN...
Misafir - MEHMET GIRMAN

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret113338
SİTE ÇEVİRİ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 16°
E-MAİL GİRİŞİ
Site Haritası